TRIATHLON Etap I

Rozpoczął się cykl Grand Prix w Triathlonie Letnim 2018 o Puchar Starosty Powiatu Wałbrzyskiego.

Pierwsza impreza odbyła się w gminie Czarny Bór nad zalewem w Grzędach o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór – Adama Góreckiego.
Piękna słoneczna pogoda przywitała uczestników kolejnej edycji Letniego Triathlonu, który został rozegrany nad zalewem w Grzędach k/ Czarnego Boru.

Uczestnicy TRIATHLONU mieli do pokonania: Pływanie – 200 m, Rower MTB – 8 km, Bieg 4 km
Pierwsza konkurencja – pływanie odbyła się w górskim zbiorniku wodnym, natomiast jazda na rowerze
i bieg zostały wytyczone na 2 kilometrowej technicznej pętli wkoło zbiornika wodnego.
Na trasie zostały wytyczone dwa boksy techniczne – pierwszy po wyjściu z wody, drugi po zakończeniu jazdy na rowerze.

Triathlon ukończyło 30 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii Open K + M otrzymali puchary ufundowane przez Gminę Czarny Bór.