Letni Triathlon

15 sierpnia 2019 r. odbyła się impreza sportowa w gminie Stare Bogaczowice o Puchar Wójta Gminy – Mirosława Lecha, objęta klasyfikacją GP. „Jdol” 2019, zorganizowana przez Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze Zamek Książ oraz Gminę Stare Bogaczowice.

Piękna słoneczna pogoda przywitała uczestników kolejnej edycji Letniego Triathlonu, który został rozegrany nad zalewem w Starych Bogaczowicach.

Uczestnicy TRIATHLONU mieli do pokonania: Pływanie – 250 m, Rower MTB – 8 km, Bieg 4 km

Pierwsza konkurencja – pływanie odbyła się w górskim zbiorniku wodnym, natomiast jazda na rowerze i bieg zostały wytyczone na 2 kilometrowej technicznej pętli wokół zbiornika wodnego.

Na trasie zostały wytyczone dwa boksy techniczne – pierwszy po wyjściu z wody, drugi po zakończeniu jazdy na rowerze.Triathlon ukończyło 25 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii Open K + M otrzymali puchary ufundowane przez Gminę Stare Bogaczowice.