Fotorelacja – X Rajd Pieszy

X Rajd Pieszy „Korona Gór Wałbrzyskich”  30.06 – 1/2.07.2017 r.

Uczestnicy rajdu w piątek 30 czerwca 2017 r. wyruszyli z Podzamcza autokarem do Andrzejówki, skąd rozpoczęła się piesza wędrówka I etapu. Szlak prowadził trasami biegu Gwarków do granicy z Czechami, kolejno lasem do pobliskiego Viznova gdzie wszyscy uczestnicy zostali przywitani poczęstunkiem przez miejscowych gospodarzy. Następnie wszyscy udali się na metę etapu w Mezimesti  – AQUA LAND.

II etap został rozpoczęty dojściem na dworzec kolejowy a następnie pociągiem do Teplic n/Metuje. Dalej długa wędrówka szlakiem do Jiraskovych skał gdzie zwiedzano okolice czarnego jeziorka oraz piękne formy skalne. Podczas przerwy wypoczynkowej zostało rozpalone ognisko i upieczono kiełbaski. Następnym celem było osiągnięcie najwyższego w Bischofstanie szczytu teplickich Skał – „Bocian” – 771 m.npm oraz kompleks Teplickiego Skalnego Miasta. Po całodniowej wędrówce uczestnicy rajdu wrócili do Mezimesti i wałbrzyskim autobusem linii 15 dojechali do Mieroszowa na obiadokolację. Na hali sportowej gdzie był drugi nocleg turystyczny kibicowali drużynom ekip niepełnosprawnych oraz weteranom misji wojskowych na Bliskim Wschodzie, którzy grali w koszykówkę na wózkach.

W raz z nimi w meczu wystąpił nasz kolega – Henryk Fortoński.  III etap rozpoczęto wędrówką z Unisławia Śląskiego trasą przez Polankę na Dzikowiec, gdzie zorganizowano piknik przy ognisku i zwiedzano  wieżę widokową. Można było przejechać się wyciągiem krzesełkowym i podziwiać rowerzystów na trasie zjazdowej. Rajdowcy wrócili szlakiem do wałbrzyskiego Sobięcina, skąd autobusem linii 18 powrócili na Podzamcze. W rajdzie wzięło udział 36 uczestników Ziemi Wałbrzyskiej oraz okolic. Organizatorzy WKB Podzamcze Zamek „Książ” dziękują partnerom rajdu: Powiat Wałbrzych, Gmina Wałbrzych, Miasto Mezimesti, Gmina Mieroszów, Pomoc TOYOTY i MARCCO.

Najbliższa impreza -Finał 19 edycji Grand Prix „IDOL” 2021Zobacz szczegóły

^

Kontakt

Marek Henczka

tel.: 74 841 77 31

kom.: 603 874 803

email: m.henczka@idolwkb.pl

Mariola Sarnecka

email: m.sarnecka@idolwkb.pl

Projekt i realizacja strony WWW

Krzemień Łukasz

email: lukasz@krzemien.info

© Copyright 2017 - idolwkb.pl