17 Polsko-Czeski Rajd Rowerowy „Szlakiem Cystersów”

17 Polsko-Czeski Rajd Rowerowy „Szlakiem Cystersów” jak zwykle został podzielony na trzy etapy /klasyfikacja GP „Idol” 2020/.

Trasę o łącznej długości 115 km przejechało 26 uczestników, którzy zwiedzili wiele ciekawych zakątków Dolnego Śląska oraz pogranicza Polsko-Czeskiego.

I Etap prowadził z Podzamcza przez Szczawno Zdrój, Dworzysko, Gorce do Czarnego Boru.W piątek wieczorem wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Rajdu i nagrody. W sobotę po śniadaniu Wójt Czarnego Boru zaprosił uczestników Rajdu na pyszną kawę i ciasto do kawiarenki przy bibliotece.

II Etap prowadził z Czarnego Boru do Krzeszowa na Głazy Krasnoludków, gdzie zaplanowano posiłek przy ognisku. Następnie zwiedzano Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim. Potem wszyscy pojechali do Mieroszowa na obiad i nocleg w Mezimesti w Czechach.

Ostatni III Etap prowadził z Mezimesti ścieżką rowerową przez Nowe Siodło do Mieroszowa. Następnie uczestnicy rajdu pojechali ścieżką leśną nad Zalew w Grzędach gdzie odbył się piknik przy ognisku. Dalszy odcinek trasy prowadził trasą turystyczną w Masywie Chełmca na Podzamcze.

Uczestnicy rajdu przyjechali z różnych zakątków Dolnego Śląska.

Rajd odbył się pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzycha.

Partnerzy imprezy:

Gmina Czarny Bór, Miasto Mezimesti, Decathlon Szczawno-Zdrój, Kompleks Dworzysko, Restauracja McDonald’s

Najbliższa impreza -Etapowy Rajd Pieszy „Korona Gór Wałbrzyskich”Zobacz szczegóły

^

Kontakt

Marek Henczka

tel.: 74 841 77 31

kom.: 603 874 803

email: m.henczka@idolwkb.pl

Mariola Sarnecka

email: m.sarnecka@idolwkb.pl

Projekt i realizacja strony WWW

Krzemień Łukasz

email: lukasz@krzemien.info

© Copyright 2017 - idolwkb.pl